logo
Kompleksowe usługi prowadzenia fanpage'a oraz reklam społecznościowych.

Zwiększamy ilość klientów

Docieramy do potencjalnych partnerów biznesowych

Zamieniamy fanów na klientów

Zwiększamy zyski

Tworzymy kampanie reklamowe

Zadzwoń teraz! Napisz!
Czekamy na kontakt:

tel. 695 66 20 19

info@fanpagedlafirmy.pl

62-200 Gniezno, ul. 3 Maja 56

695662019

62-200 Gniezno, ul. 3 Maja 56

Top

Jak wypromować Fanpage w Internecie

Jak wypromować Fanpage w Internecie

Nie ma znaczenia czym się zajmujemy, czy pracujemy w markecie na kasie czy prowadzimy vloga o podróżach z rozmaitych zakątków świata czy jesteśmy początkującymi blogerami na WordPressie. Liczy się jedynie to, że chcemy aby nasze usługi dotarły do jak największej ilości osób. Pierwszą myślą, która nam się nasuwa jest skorzystanie z Facebooka, widzimy w nim nadzieję na „bezpłatne” wypromowanie naszej działalności. Niestety, bez płatnych reklam wypromowanie naszego Fanpage będzie dość trudne (jeżeli chodzi nam komercyjne wykorzystanie naszego Fanpage w celu zarobienia pieniędzy).W dzisiejszym artykule postaram się podać kilka fajnych pomysłów jak w prosty sposób wypromować nasz Fanpage.

Podstawowym pomysłem na wypromowanie Fanpage jest tworzenie treści, które będą zawierały wartościowe informacje lub takie, które skłaniają fana do interakcji. Jeżeli prowadzimy usługi na których się znamy będziemy w stanie użyć Facebooka do podzielenia się naszą wiedzą. Wstawiając post z praktycznymi poradami na pewno znajdą się chętne osoby do jej przeczytania i udostępnienia dalszym odbiorcą. Jeżeli licznik polubień naszego Fanpage wynosi zero to nie uda nam się go wypromować bez innych działań. Możemy kierować się jedną z dwóch dostępnych dróg, albo wybierzemy płatny sposób na wypromowanie naszego Fanpage za pomocą reklam, który może w szybszym czasie go wypromować lub wybierzemy bezpłatny sposób na wypromowanie naszego Fanpage.

Wybierając opcję płatną działamy przez kampanię reklamową umieszczoną w menadżerze reklam Facebook Business. Gdy wybraliśmy bezpłatną drogę promowania powinniśmy zainteresować się wszelkimi grupami dyskusyjnymi na różnych forach internetowych lub na Facebooku. Zasada jest prosta po wybraniu treści, która zainteresuje określoną grupę odbiorców piszemy o niej na wybranej stronie. Przykładowo jeżeli napisaliśmy post lub wpis na blogu o biżuterii to dodajemy tę informację na którąś z grup o biżuterii lub jubilerstwie. Jeżeli nasze wpisy okazały się być przydatne i interesujące to ludzie doceniają nasz Fanpage poprzez polubienia. Należy jednak pamiętać, że grupy mają własne zasady ustalone przez adminów grupy. Jeśli udzielasz się na danej grupie to nie powinieneś czerpać ale także pomagać innym poprzez komentowanie wpisów innych osób.

Przy promowaniu Fanpage powinniśmy korzystać z komentarzy. Należy pamiętać by robić to z głową. Nie bądźmy wulgarni i nie obrażajmy innych osób w komentarzach lub na grupach dyskusyjnych.

Następnym sposobem na wypromowanie Fanpage jest udostępnianie postów. Udostępnianie treści innych użytkowników jest jednym z najbardziej popularnych typów postów w internecie, samo udostępnianie nie da nam nowych polubieni, ale udostępnienie przez inne osoby naszego Fanpage lub konkretnego postu jest najprostszą drogą do nowych polubieni. Jak to zrobić? Powinniśmy skontaktować się z innym administratorem Fanpage, który jest w mniejszym lub większym stopniu związany z tym co robimy i przekonajmy go, aby udostępnił nasz post na swojej stronie. Musimy także od siebie coś zaoferować. Najbardziej korzystne wydaje się być share-share zakładając , że jesteśmy stroną zwracającą się o pomoc. Niedawno na portalach społecznościowych pojawił się nowy typ użytkowników –tzw.influencerów. Influencerami są osoby, które za określoną gotówkę rozpromują nas np. tworząc autorski wpis na blogu czy fanpage.
Hashtagi królowie instagrama są najczęściej używane przy dodawaniu postów, dlatego nie powinniśmy ich ignorować. Pamiętajmy o ich dodawaniu! Na pewno nam to nie zaszkodzi , lecz pomoże wypromować nasz fanpage i pomoże przy znalezieniu szerszego grona odbiorców.

Ostatnim sposobem na wypromowanie naszego fanpage jest po prostu mówienie o nim w „realu”. Wspominajmy o nim na imprezie u znajomych, na uczelni oraz spotkaniach rodzinnych. Oprócz tego umieszczajmy w siedzibie naszej firmy informacje o tym, by nasi klienci odszukali nasz fanpage np. na facebooku. Dodawajmy taką informacje na wizytówkach, materiałach reklamowych, ulotkach itp.
Podsumowując, to tylko kilka prostych i łatwych sposobów, które pozwolą wypromować twój fanapage albo pomogą przy nakierowaniu cię do określonego działania. Nie ograniczaj się tylko do nich! Liczy się kreatywność!

Share
Loading...