logo
Kompleksowe usługi prowadzenia fanpage'a oraz reklam społecznościowych.

Zwiększamy ilość klientów

Docieramy do potencjalnych partnerów biznesowych

Zamieniamy fanów na klientów

Zwiększamy zyski

Tworzymy kampanie reklamowe

Zadzwoń teraz! Napisz!
Czekamy na kontakt:

tel. 695 66 20 19

info@fanpagedlafirmy.pl

62-200 Gniezno, ul. 3 Maja 56

695662019

62-200 Gniezno, ul. 3 Maja 56

Top

Jak zoptymalizować fanpage w kilku prostych krokach

Jak zoptymalizować fanpage w kilku prostych krokach

W obecnych czasach można przyznać, że ludzie bardzo często szukają informacji o działalności na Facebooku niż na naszej głównej stronie internetowej. My jako klienci oczekujemy od firmy, by miała dobry Fanpage, z którego zaczerpniemy wszelkich przydatnych oraz nowych informacji o marce.

Użycie portalu społecznościowego do wyszukiwania informacji o danej firmie jest wygodniejsze niż szukanie informacji w przeglądarce internetowej, wystarczy tylko, że wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, by użytkownik otrzymał dokładne informacje o naszej działalności firmowej. Jeśli firma jest aktywna w social mediach np. ma dużą ilość polubień oraz aktywny fanpage , to można wywnioskować, że zależy jej na kontakcie z klientem.

Dlaczego warto jest zadbać o optymalizację fanpage’a?
Wiedząc, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie postaramy się zoptymalizować fanpage pod przyszłego klienta.
Najważniejszą rzeczą o którą powinniśmy zadbać jest graficzna prezentacja, czyli zdjęcie oraz tło profilowe. Postaramy się aby dodane przez nas grafiki były bardzo dobrej jakości i miały odpowiedni wymiar.
Dla profilowego zdjęcia na facebooku jest to typowy kwadrat , który jest co najmniej w rozdzielczości 180 x 180 px. Zdjęcie w tle powinno mieć równy rozmiar 828 x 315 px. Stosując te rozmiary jesteśmy pewni, że portal nie utnie nam żadnego zdjęcia oraz nie wykona niechcianych przesunięć. Niestety internet nie przepada za formatem jpg i tak samo jest z facebookiem. Dla najlepszej optymalizacji naszego fanpage dodamy ilustracje o podanym wyżej rozmiarze w formacie PNG.

Trzeba pamiętać też o kompresji , ponieważ facebook uwielbia masakrować nasze zdjęcia poprzez algorytm kompresji. Aby temu zapobiec powinniśmy zadbać, by wgrywane zdjęcia na profilowe i w tle nie zajmowały więcej niż 100KB. Jeśli nie uda nam się osiągnąć takiej „wagi” postaramy się o rozmiar mniejszy niż 1MB

Kolejnym ważnym punktem , który przyczyni się do optymalizacji fanpage’a jest nadanie nazwy użytkownika. Nazwa użytkownika nie jest obligatoryjna , między innym dzięki niej można stworzyć ładny adres do strony na facebooku oraz będzie łatwiej oznaczyć nas w postach. Odwiedzamy zakładkę informacje znajdującą się po lewej stronie naszego fanpage i klikamy na” utwórz nazwę użytkownika”. Możemy nie być w stanie stworzyć indywidualnej nazwy, gdy fanpage ma mniej niż 25 fanów.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że nasz fanpage ma kompletne dane. Działa na zasadzie wizytówki i można ją wręczyć bez podania adresu.
Przykładowo jeśli mamy siedzibę firmy nie ograniczajmy się tylko do napisania jej adresu. Możemy dodać pinezkę z lokalizacją czy nawet godziny otwarcia naszego biura. Dodamy że godziny otwarcia ładnie wyglądają na urządzeniach mobilnych i są wartościową informacją. Czy trzeba wypełniać pola opis i informacja? Myślę, że zawarte dane w tych polach pozwalają odwiedzającemu zapoznać się z naszą marką i zakresem działalności. Nie rozpisujemy się w „informacjach”, piszemy krótko kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Do dłuższego tekstu posłuży nam pole „opis”. Można napisać w nim mnóstwo tekstu, ale nie przesadzajmy. Facebook jest naprawdę dynamiczny i gwarantuje, że nikt nie spędzi paru minut na czytaniu informacji.

Możemy na fanpage uzupełnić inne informacje takie jak produkty , menu oraz datę założenia. Oprócz tego korzystnie jest dodać milestones , czyli wydarzenia z oznaczeniem czasu przykładowo może to być zmiana naszej siedziby , nazwy lub fuzja z inną firmą.
Wspominając o podstawach, którą jest adres siedziby , e-mail, WWW czy numer telefonu , uważam że jest to oczywistość i każdy zdaje sobie z tego sprawę, że takich danych nie należy pomijać jeżeli chodzi o naszą firmę.

Typ strony jest to nic innego jak szablon, czyli nasza szata graficzna fanpage. Jeśli przyjrzymy się dokładnie to zauważymy , że fanpage waszego fryzjera różni się kilkoma opcjami od fanpage’a ulubionej kawiarni. To dzięki szablonom jest możliwość dopasowania zakładek informacji i ich wizualnego wyróżnienia. Na facebooku są szablony takie jak:
Usługi
Firma
Szablon dla organizacji non profit
Restauracje i kawiarnie
Zakupy
Obiekty
Standardowy
Politycy
Nie ma potrzeby by rozpisywać każde szablony, ponieważ one polegają na innej kolejności zakładek. Niektóre z nich oferują opcje, które nie są aktywne w Polsce. Przykładem takiego szablonu jest organizacja non profit , która umożliwia prowadzanie zbiórek pieniędzy. Wiemy z doświadczenia , że większość firm wystarczy szablon usługi, firma i standardowy.

CTA, czyli call to action. Można przyjąć, że CTA jest elementem serwisu WWW, który zachęca do podjęcia działania przez internautę . Na facebooku są spersonalizowane przyciski CTA, które trzeba zaznaczyć by nadały się do optymalizacji fanpage’a.
Facebook dokłada cały czas nowe cta. Jesteśmy w stanie wybrać przycisk , który wezwie odwiedzającego do zadzwonienia do nas, wejścia na firmową stronę internetową , napisania na Messengerze czy nawet zarezerwowania usługi. Każdy na jakiś sposób jest użyteczny w zależności od oferowanej przez nas działalności. Możemy przejrzeć statystyki przycisku , aby dowiedzieć się czy jest on często używany co może pomóc zaplanować nam strategię marketingową.
Podsumowując, przycisk CTA jest super opcją dla każdego fanpage. Zaczynając od zwykłego przeznaczenia , którym jest wysłanie wiadomości i przejście na stronę internetową , aż do odważnych związanych z zakupami oraz partnerskimi usługami. Warto się z nimi zapoznać i poeksperymentować!

Responder pozwala nam zoptymalizować nasz fanpage, działanie jest proste. Można ustawić automatyczną odpowiedź na wiadomość oraz ustawić wiadomość powitalną , czy też powiadomić , że chwilowo nas nie ma przy komputerze. Odpowiedzi automatyczne prawdopodobnie pierwsza komunikacja potencjalnego klienta z Twoją firmą. Zadbaj by była ona porządna i dostarczyła praktycznych informacji.

Asystent stosowany jest również w celu by utrzymać bardzo wysoki wskaźnik odpowiedzi. Określa on w jakim czasie firma odpisuje na wiadomości klientów . Ten wskaźnik widoczny jest na fanpage’u, wtedy gdy osiągnie wysoką wartość. Są branże gdzie szybkość jest kluczowa, myślę, że nikt nie lubi długo czekać za odpowiedzią na nasze zapytanie dotyczące usługi. Asystenta wiadomości można ustawić poprzez opisywane wyżej menu ustawień, które znajdują się na topie strony dokładniej w zakładce wiadomości. Warto pamiętać o tej funkcji. W Polsce automatyczne wiadomości raczkują, a w USA powstają zaawansowane boty, które napiszą nam o pogodzie czy przypomną o zadaniach, które będziemy kazać im przypomnieć.

Porady zawarte w tym artykule nie są bardzo skomplikowane, mają na uwadze, że fanpage zakłada więcej ludzi np. amatorsko zajmujących się fotografowaniem, które nie mają doświadczenia z facebookiem.
Mam nadzieję , że wskazane rady będą pomocne!

Jeśli nie wiesz co mógłbyś zmienić na swoim fanpage’u lub poszukujesz kogoś kto mógłby Ci pomóc w jego prowadzeniu dobrze trafiłeś.

Share
Loading...